Oferta dla szkół

 
Mamy przyjemność przedstawić Państwu propozycję rejsu na Bornholm. Oferujemy państwu luksusowy statek, który wszedł do eksploatacji po gruntownej przebudowie w czerwcu 2005 roku.
Do Państwa dyspozycji na pokładzie statku znajdują się restauracja oraz kawiarnia. Przestronne pokłady otwarte zapewniają możliwość podziwiania morskich widoków i korzystania ze słonecznej pogody w czasie rejsu. Okrętowa kuchnia umili Państwu podróż smakołykami serwowanymi przez jej szefa.
Proponowana wycieczka łączy w sobie elementy turystyki i edukacji z zakresu geografii, biologii i historii.
 
 
Rejs na Bornholm
 
Proponujemy Państwu następujący program wycieczki:
06.30 – rozpoczęcie odprawy granicznej
07.00 – odpłynięcie z Kołobrzegu do Nexo
07.00 – 11.30 - w czasie rejsu:
śniadanie (usługa dodatkowo płatna), lekcja nawigacji, zwiedzanie statku, nauka wiązania węzłów marynarskich, prowadzona przez Bosmana.
11.30 – przybycie do Nexo, odprawa graniczna
12.00 – 16.00 – niniejszym przedstawiamy Państwu programy wycieczek, z możliwością wyboru.
Oferujemy dwa warianty wycieczek:
 
WARIANT I
4-ro godzinna wycieczka objazdowa, z udziałem polskiego przewodnika.
Wycieczka rozpoczyna się w porcie w Nexo o godz. 12.00.
Przejazd trasą wzdłuż wschodniego, skalistego wybrzeża, przez Arsdale, gdzie znajduje się działający do dziś holenderski wiatrak muzeum.
Przystanek w Svaneke – postój ok. 45 min. Svaneke jest najmniejszym miastem w Danii. Jest to urokliwe miasteczko, którego położenie sprawia, że cieszy się największą liczbą słonecznych godzin w Danii. Wśród kolorowych domków znajduje się centralnie połozony, tętniacy życiem rynek.
Jest tu Svanake Bryhus jedyny browar, w którym warzy się piwo wg starch receptur borholmskich i jest ono wytwarzane w kilku smakach.
Bardzo ciekawym miejscem jest wytwórnia cukierków gdzie można poznać proces powstawania wyrobów z masy cukierniczej.
Warto zwiedzić również niewielką hutę szkła. Odjazd o godz. 13.00
Przejazd przez Listed, Gudhjem,Tejn, Alinge i 1- godzinny postój przy Hammershus, gdzie można zwiedzić ruiny tego potężnego zamku, które są jednymi z największych w Europie północnej.
Odjazd o godz. 14.45.
Przejazd przez Rutsker, Klemensker, Arsballe, las Almindingen, Vestemarie, przyjazd do Nylars i postój 15 min. Tu znajduje się jeden z czterech bornholmskich kościołów rotundowych. Owiane legendą Templariuszy kościoły te rozbudzają wyobraźnię zwiedzających i urzekają swą niepowtarzalną architekturą. Jest to najlepiej zachowany kościół rotundowy na wyspie.
Dalszy przejazd przez Aakirkeby i powrót do Nexo o godz. 16.00.
Uwaga:
Program wycieczki może ulec zmianie, bez oddzielnego powiadamiania.
 
WARIANT II
Jest to trwająca 5 godzin wycieczka, z wariantu 1-go poszerzona o wizytę w centrum edukacyjno-wystawienniczym NATURBORNHOLM.
NATURBORNHOLM to klucz do zrozumienia i poznania wyspy. Jest to największa inwestycja od czasów budowy zamku Hammershus i jedna z największych atrakcji wyspy. Od 2005 roku posiada on czterogwiazdkowy znak jakości turystycznej. To wspaniałe multimedialne centrum wystawiennicze, poprzez możliwość aktywnego dostępu do wiedzy, jest miejscem, w którym każdy znajdzie coś interesującego. Podróż w maszynie czasu, spotkanie oko w oko z bornholmskim dinozaurem, akwarium o pojemności 90 tyś. litrów, z rybami Morza Bałtyckiego oraz inne atrakcje sprawiają, że wielu turystów odwiedza to miejsce ponownie, za każdym razem odkrywając nowe tajemnice wyspy. Koniec wycieczki ma miejsce w Nexo o godz. 17.00.
 
Cennik wycieczek fakultatywnych
Wariant nr 1 90 zł/os.
Wariant nr 2 135 zł/os.
 
Uwaga:
Zastrzegamy sobie możliwość zmian cen ww. wycieczek.
 
W cenie biletu na rejs nie jest zawarta cena wycieczki.
W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy z naszymi specjalistami, którzy pozostają do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 16.00.
 
tel. (94) 352-43-01 lub (94) 352-89-20
adres e-mail: [email protected]
 
Uprzejmie informujemy, że przedstawiona oferta ma charakter jedynie naszej propozycji. Jesteśmy otwarci na wszelkie Państwa sugestie.