Oferta dla osób indywidualnych

 
Kołobrzeska Żegluga Pasażerska ma przyjemność zaprosić Państwa na jednodniowy, zagraniczny rejs statkiem pasażerskim „JANTAR” po morzu Bałtyckim, połączony z pobytem na malowniczej wyspie Bornholm (Dania). Na statku do dyspozycji pasażerów znajduje się restauracja oraz kawiarnia, z możliwością zmiany w salę konferencyjną. Ponadto do dyspozycji gości przeznaczone są obszerne pokłady słoneczne. Eleganckie wnętrze statku zapewnia poczucie komfortu w trakcie trwania rejsu, natomiast proponowana oferta gastronomiczna z pewnością zaspokoi gusta wytrawnych smakoszy.
 
 
Program:
 
06.00 – rozpoczęcie zaokrętowania pasażerów na statek na Terminalu Międzynarodowym w Kołobrzegu. Odprawa graniczna, zaokrętowanie na katamaran m/s „Jantar”;
07.00 – wyjście statku z Kołobrzegu do Nexo;
07.00 – 11.30 – pobyt na statku; śniadanie (usługa dodatkowo płatna); projekcja filmów video;
11.30 – przybycie do Nexo (port docelowy na Bornholmie); spotkanie z pilotem.
 
 
TRASA WYCIECZKI

4-ro godzinna wycieczka objazdowa, z udziałem polskiego przewodnika.

Wycieczka rozpoczyna się w porcie w Nexo o godz. 12.00.

Przejazd trasą wzdłuż wschodniego, skalistego wybrzeża, przez Arsdale, gdzie znajduje się działający do dziś holenderski wiatrak muzeum.

Przystanek w Svaneke – postój ok. 45 min. Svaneke jest najmniejszym miastem w Danii. Jest to urokliwe miasteczko, którego położenie sprawia, że cieszy się największą liczbą słonecznych godzin w Danii. Wśród kolorowych domków znajduje się centralnie połozony, tętniacy życiem rynek.

Jest tu Svanake Bryhus jedyny browar, w którym warzy się piwo wg starch receptur bornholmskich i jest ono wytwarzane w kilku smakach.

Bardzo ciekawym miejscem jest wytwórnia cukierków gdzie  można poznać proces powstawania wyrobów z masy cukierniczej.

Warto zwiedzić również niewielką hutę szkła. Odjazd o godz. 13.00

Przejazd przez Listed, Gudhjem,Tejn, Alinge i 1- godzinny  postój przy Hammershus, gdzie można zwiedzić ruiny tego potężnego zamku, które są jednymi z największych w Europie północnej, a na pewno największe w Skandynawii.

Odjazd o godz. 14.45.

Z zamku Hammershus jedziemy do Olsker i postój 15 min. Tu znajduje się jeden z czterech bornholmskich kościołów rotundowych. Rotunda ta jest najwyższa( 26 m) z czterech na wyspie.

Owiane legendą Templariuszy kościoły te rozbudzają wyobraźnię zwiedzających i urzekają swą niepowtarzalną architekturą.

Dalej przez Klemensker,Aarsballe, przez kompleks lesny Almindingen jest trzecim do do wielkości lasem w Danii, a zarazem zbiorowiskiem unikatowej flory i fauny bornholmskiej. Rosną tu nie rosnące w pozostałej Danii gatunki anemonów i paproci, dalej przez Aakirkeby gdzie miniemy kościół Aa Kirke pw. św. Jana z 1150 roku, do dziś największa budowla sakralna na wyspie.

Dalszy przejazd przez Aakirkeby i powrót do Nexo o godz. 16.00.

Uwaga:
Program wycieczki może ulec zmianie, bez oddzielnego powiadamiania.

 
Cena wycieczki wynosi 90 zł /os.

W cenie biletu na rejs nie jest zawarta cena wycieczki.

16.00 – 17.00 – zakończenie wycieczki; czas wolny w Nexo;
Nexo jest drugim pod względem wielkości miastem na Bornholmie. Zaraz przy portowym bulwarze mieści się Nexo Muzeum, gdzie prezentowana jest ekspozycja poświęcona historii miasta, rybactwa oraz żeglugi i ratownictwa morskiego. Warto też zobaczyć m. in. Studnię Wspomnień, Ratusz, Dom dziecinny Martina Andersena i jego wyrzeźbioną głowę przed Salonem Pamięci, Dom Marynarza, który służył niegdyś jako szkoła, Kościół, Szkołę Kościelną oraz Ogród Tropikalny, zwany także „Parkiem Motyli”.
17.00 zaokrętowanie na statek;
17.30 – wyjście statku z Nexo do Kołobrzegu; 
17.30 – 22.00 – w czasie rejsu:
obiadokolacja (usługa dodatkowo płatna);
22.00 – przypłynięcie do Kołobrzegu.