Oferta dla firm

 
Mamy przyjemność przedstawić Państwu propozycję rejsu na Bornholm, połączonego z różnymi formami spędzenia wolnego czasu na wyspie:
  • czterogodzinna wycieczka autokarowa z przewodnikiem,
  • pięciogodzinna wycieczka autokarowa z przewodnikiem poszerzona o wizytę w multimedialnym centrum edukacyjno- przyrodniczym NATURBORNHOLM

Oferujemy Państwu luksusowy statek, który wszedł do eksploatacji po gruntownej przebudowie w czerwcu 2005 roku. Do Państwa dyspozycji na pokładzie statku znajdują się: restauracja i kawiarnia.

Przestronne pokłady otwarte zapewniają możliwość podziwiania morskich widoków i korzystania ze słonecznej pogody w czasie rejsu. W naszej restauracji proponujemy szeroki wybór dań kuchni polskiej, przyrządzonych według tradycyjnych receptur. Dania te są niezapomnianym przeżyciem kulinarnym. Przyjemnie spędzą Państwo czas w  kawiarni, przy napojach orzeźwiających i domowym cieście.

 
Program:
 

06.00 – rozpoczęcie zaokrętowania pasażerów na statek na Terminalu Międzynarodowym w Kołobrzegu. Odprawa graniczna, zaokrętowanie na katamaran m/s „Jantar”;

07.00 – wyjście statku z Kołobrzegu do Nexo;

07.00 – 11.30 – pobyt na statku; śniadanie (usługa dodatkowo płatna); projekcja filmów video;

11.30 – przybycie do Nexo (port docelowy na Bornholmie); spotkanie z pilotem.

 
Pobyt na wyspie
 

Trasy wycieczek do wyboru:

WARIANT I
4-ro godzinna wycieczka objazdowa, z udziałem polskiego przewodnika.
Wycieczka rozpoczyna się w porcie w Nexo o godz. 12.00.
Przejazd trasą wzdłuż wschodniego, skalistego wybrzeża, przez Arsdale, gdzie znajduje się działający do dziś holenderski wiatrak muzeum.
Przystanek w Svaneke – postój ok. 45 min. Svaneke jest najmniejszym miastem w Danii. Jest to urokliwe miasteczko, którego położenie sprawia, że cieszy się największą liczbą słonecznych godzin w Danii. Wśród kolorowych domków znajduje się centralnie połozony, tętniacy życiem rynek.
Jest tu Svanake Bryhus jedyny browar, w którym warzy się piwo wg starch receptur borholmskich i jest ono wytwarzane w kilku smakach.
Bardzo ciekawym miejscem jest wytwórnia cukierków gdzie można poznać proces powstawania wyrobów z masy cukierniczej.
Warto zwiedzić również niewielką hutę szkła. Odjazd o godz. 13.00
Przejazd przez Listed, Gudhjem,Tejn, Alinge i 1- godzinny postój przy Hammershus, gdzie można zwiedzić ruiny tego potężnego zamku, które są jednymi z największych w Europie północnej.
Odjazd o godz. 14.45.
Przejazd przez Rutsker, Klemensker, Arsballe, las Almindingen, Vestemarie, przyjazd do Nylars i postój 15 min. Tu znajduje się jeden z czterech bornholmskich kościołów rotundowych. Owiane legendą Templariuszy kościoły te rozbudzają wyobraźnię zwiedzających i urzekają swą niepowtarzalną architekturą. Jest to najlepiej zachowany kościół rotundowy na wyspie.
Dalszy przejazd przez Aakirkeby i powrót do Nexo o godz. 16.00.
Uwaga:
Program wycieczki może ulec zmianie, bez oddzielnego powiadamiania.
 
WARIANT II
Jest to trwająca 5 godzin wycieczka, z wariantu 1-go poszerzona o wizytę w centrum edukacyjno-wystawienniczym NATURBORNHOLM.
NATURBORNHOLM to klucz do zrozumienia i poznania wyspy. Jest to największa inwestycja od czasów budowy zamku Hammershus i jedna z największych atrakcji wyspy. Od 2005 roku posiada on czterogwiazdkowy znak jakości turystycznej. To wspaniałe multimedialne centrum wystawiennicze, poprzez możliwość aktywnego dostępu do wiedzy, jest miejscem, w którym każdy znajdzie coś interesującego. Podróż w maszynie czasu, spotkanie oko w oko z bornholmskim dinozaurem, akwarium o pojemności 90 tyś. litrów, z rybami Morza Bałtyckiego oraz inne atrakcje sprawiają, że wielu turystów odwiedza to miejsce ponownie, za każdym razem odkrywając nowe tajemnice wyspy. Koniec wycieczki ma miejsce w Nexo o godz. 17.00.
 
Cennik wycieczek fakultatywnych
Wariant nr 1 90 zł/os.
Wariant nr 2 135 zł/os.

W cenie biletu na rejs nie jest zawarta cena wycieczki.

16.00 – 17.00 – zakończenie wycieczki; czas wolny w Nexo;

Nexo jest drugim pod względem wielkości miastem na Bornholmie. Zaraz przy portowym bulwarze mieści się Nexo Muzeum, gdzie prezentowana jest ekspozycja poświęcona historii miasta, rybactwa oraz żeglugi i ratownictwa morskiego. Warto też zobaczyć m. in. Studnię Wspomnień, Ratusz, Dom dziecinny Martina Andersena i jego wyrzeźbioną głowę przed Salonem Pamięci, Dom Marynarza, który służył niegdyś jako szkoła, Kościół, Szkołę Kościelną oraz Ogród Tropikalny, zwany także „Parkiem Motyli”.

17.00 zaokrętowanie na statek;

17.30 – wyjście statku z Nexo do Kołobrzegu; 

17.30 – 22.00 – w czasie rejsu: obiadokolacja (usługa dodatkowo płatna);

22.00 – przypłynięcie do Kołobrzegu.