Skip to content Skip to footer
Statek Jantar

Odkryj jedyną taką jednostkę morską w Kołogrzegu

Statek po zbudowaniu pływał pod banderami Estonii, Malty, Panamy oraz Polski.

3 pokłady

2 bistra-bary

37,85 m długości

11,5 m szerokości

2,71 m zanurzenia

400 t  wagi

Jantar wychodzący z portu

Statek Jantar

Katamaran Jantar posiada 3 pokłady do dyspozycji pasażerów. Pokład dolny jest w całości zamknięty. Znajdują się na nim hall, bistro-bar, statkowa kuchnia, dyskoteka oraz toalety. Środkowy pokład jest częściowo zamknięty i tam jest nasz drugi bar oraz toalety, a w części otwartej — miejsce do tańca podczas naszych wieczornych dancingów. Najwyższy, trzeci pokład, jest całkowicie otwarty. To miejsce, gdzie pasażerowie odpoczywają, rozkoszują się widokiem Bałtyckiego Morza i często opalają. Na tym poziomie znajduje się też mostek kapitański, czyli miejsce dowodzenia kapitana. Można tu wejść podczas rejsu i zrobić pamiątkowe zdjęcie z naszym dowódcą.

Poznaj naszą historię

2004W roku 2004 został zakupiony przez naszą firmę i przebudowany.
2005W 2005 r. rozpoczął rejsy międzynarodowe.
2020Na duńską wyspę pływał do 2020 roku.
Od czasu pandemii COVID pływa po redzie Kołobrzeg.
2023Od 2005 r. do końca 2023 r. statek przewiózł ponad 600 000 pasażerów,
Pokonał dystans ponad 210 000 mil morskich, co daje pokonanie dystansu z Ziemi na Księżyc i prawie 10-krotne opłynięcie równika.
Czerwony dywan przed wejściem na pokład statku Jantar

Atrakcje na statku

Nasz statek, odkąd pływamy po redzie Kołobrzeg, zdobył miano “roztańczonego” i to nie bez powodu. Podczas wieczornych rejsów, które trwają 1,5 godziny, najpierw oglądamy spektakl świetlny, czyli zachód słońca, a potem nasz DJ Bzik zaprasza wszystkich do zabawy. Przy złej pogodzie bawimy się w dyskotece na dolnym pokładzie (zamkniętym), a przy dobrej — na pokładzie środkowym, który specjalnie wydłużyliśmy dwa lata temu, aby wszyscy pasażerowie mogli zmieścić się na naszym statkowym “parkiecie”. DJ Bzik gra dobrze znane wszystkim kawałki. Są to utwory z lat 80-tych, 90-tych oraz najnowsze hity. Śpiewamy, tańczymy, składamy życzenia pasażerom, którzy danego dnia obchodzą urodziny, imieniny, rocznice ślubu, itd. Wielokrotnie jesteśmy świadkami zaręczyn na statku. Podczas rejsów dziennych nasz Wodzirej prowadzi animacje dla dorosłych i dzieci. Są szanty, gry w statki, konkursy z nagrodami. W trakcie rejsów czynne są nasze bistra-bary. Można zjeść mały fast food, czyli frytki, hot-dogi oraz gofry i domowe ciasto. W naszej karcie menu są napoje gorące, zimne, alkoholowe i bezalkoholowe. Barmani serwują pasażerom wspaniałe drinki.
Ciekawostka

A czy wiesz, że na statku zawsze jest przynajmniej jedna matka? Matka żyrokompasu (urządzenie wskazujące kierunek na morzu). Nasza “Matka” jest z Norwegii i jest firmy Simrad.

Członków załogi
0
mil morskich
0 +
SZCZĘŚLIWYCH PASAŻERÓW
0 +

Jantar w obiektywie Roberta Gauera